Sayın Müşterilerimiz,

CPanel firmasının çok uzun süredir lisans alımını zorunlu hale getirmek adına uyguladığı Reaktivasyon adında bir politikası bulunmaktadır. CPanel sözleşme kurallarına göre bir sunucuda cPanel yazılımı bulunduğu sürece lisansta bulunması gerekiyor ve bunu kurulum esnasında sözleşme kuralları ile kabul ettiriyorlar. Sunucularınız için almış olduğunuz lisanslar düzenli olarak yenilenmediğinde tekrar sipariş verdiğiniz de lisansınız reaktivasyona takılabilmektedir. CPanel bu lisans kontrolünü her ayın 15'inde gerçekleştirmektedir. Bu tarihten önce iptal olan bir lisansınız varsa 15'inden sonra tekrar sipariş verdiğinizde ek bir lisans ücreti daha talep ediyorlar.

Ancak müşterilerimizin bu ücreti ödememesi adına alternatif bir işlem bulunmaktadır. Eski lisansınızı aktif hale getirip hizmet süresini 15'ine geri çekildiğinde reaktivasyon ücreti ödenmemiş oluyor. Ancak bu işlem hizmet sürenizin kısalmasına sebebiyet verdiği için sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 15'ine kadar olan süre kadar lisansınızı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca başka bir seçenek daha bulunmaktadır. Lisansızın 15'inden önce iptal olduğunda gelecek ayın 15'inden sonra sipariş verildiğinde reaktivasyon ücretinden feragat ediyorlar. Bu durumda gelecek ayın 15'inden sonra sipariş verildiğinde de lisansınızı tam olarak 1 ay şeklinde kullanabiliyorsunuz. Bu seçeneği 15'ine yakın tarihlerde sipariş veren müşterilerimiz için özellikle belirtiyoruz.

Lisansınız otomatik olarak aktif olmadığı zamanlarda ve hizmet sürenizin 15'inde sona erdiği durumlarda yukarıda da belirttiğimiz gibi Reaktivasyon işlemi sebebiyle gerçekleşmektedir.

Saygılarımızla,
cPanel.gen.trThursday, August 27, 2020

<< Geri